SOLBIKA GLASSWORKS, Handmade in Poland – Huta Szkła SOLBIKA

Tworzymy wyroby szklane bliskie ludziom Doświadczenie, jakość i design doceniany przez klientów na całym świecie. SOLBIKA Tworzymy wyroby szklane bliskie ludziom Doświadczenie, jakość i design doceniany przez klientów na całym świecie. SOLBIKA

KIM JESTEŚMY

Piękno i funkcjonalność

Pracujemy ze szkłem ponad 25 lat. Nasze doświadczenie w produkcji ręcznej pozwoliło nam stworzyć szeroką gamę unikalnych kształtów. Produkcja maszynowa to perfekcyjna powtarzalność wzorów.

Produkcja

Własny zakład produkcyjny, bogate zaplecze technologiczne oraz doświadczenie pozwala nam tworzyć szeroką ofertę produktów.

Wzornictwo

Nasze wzornictwo to elegancja, współczesne trendy i miłość do tradycji. Łączymy estetykę i funkcjonalność w idealnych proporcjach.

Zaufanie

Nasze produkty cieszą się uznaniem prestiżowych marek i sieci handlowych w Polsce i na świecie. Zadowolenie naszych klientów i zaufanie jakim nas darzą to dla nas motywacja do ciągłego rozwoju.

szklo_uzytkowe_woda

PRODUKCJA SZKŁA

Produkcja ręczna i maszynowa - łączymy tradycję i nowoczesność.

OFERTA

Ponad 800 wzorów i kształtów
w czterech obszarach naszej działalności

Huta szkła gospodarczego Solbika istnieje od 1995 roku. Ponad ćwierć wieku projektowania i produkcji pozwoliło nam stworzyć szeroką ofertę produktów szkła dekoracyjnego, użytkowego, oświetleniowego i pojemników na świece.

Wazony
i świeczniki

Nasze wazony i świeczniki to dodatki, wnoszące do przestrzeni elegancki design i akcentujące styl. Ich jakość i wzornictwo zdobi tysiące doskonale zaprojektowanych wnętrz na całym świecie.

Dzbanki
karafki
salaterki
patery

Szkło użytkowe to funkcjonalność i piękno – sprzyja przeżywaniu najlepszych chwil. Prawdziwa uczta dla oka, wykonana z najwyższą dbałością o jakość i walory użytkowe.

Szkło oświetleniowe

Oświetlenie tworzy wnętrze, nadaje pomieszczeniu charakter. Wspaniałe wnętrza wymagają pięknego szkła oświetleniowego – takie tworzymy dla naszych klientów.

Światło świec
w idealnej
oprawie

Świece są wyjątkowym oświetleniem, nastrojowym i eleganckim. Jego subtelność i naturalność budują zmysłową elegancję. Nasze szkło do świec jest najlepszą oprawą, jaką można nadać tej wspaniałej formie światła.

Zdobienia
i opakowania

Wiemy, jak podkreślić piękno szkła. Wykonujemy zdobienia i opakowania na nasze produkty dopasowane do potrzeb naszych klientów.

EKOLOGIA

W trosce o czystą Ziemię

Szkło to jeden z najbardziej ekologicznych materiałów, podlega recyklingowi w 100%. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu odpowiednich technologii, nasza produkcja jest jeszcze bardziej przyjazna środowisku i zrównoważona.

Zrównoważony materiał

Produkt przetwarzalny w 100%

Produkcja przyjazna środowisku

Niższa emisja CO2